Vyhľadať nehnuteľnosť

Typ inzerátu
Potvrdiť výber
Nehnuteľnosti
Potvrdiť výber
Počet izieb
Potvrdiť výber
Lokalita
Potvrdiť výber

AKO NÁJSŤ TÚ NAJLEPŠIU TIENIACU TECHNIKU PRE SVOJ DOMOV

26.06.2019 Počet zobrazení: 234


Horúco, div sa v bytoch neroztápajú steny. S kvalitnou tieniacou technikou to ale určite nehrozí. No ktoré z roliet, žalúzií či iných doplnkov sú tie naj? Trh s týmto sortimentom je totiž taký plný, až je problém si vybrať.

 

tt-1.jpg

Zdroj: www.pixabay.com 

 

Aj keď primárnou funkciou tieniacej techniky bola vždy ochrana majetku pred prehrievaním, v súčasnosti musí plniť ďalšie dôležité úlohy. Majitelia od nej vyžadujú aj zaistenie súkromia, praktické ovládanie, dôraz na bezpečnosť a estetické zladenie. Až po splnení týchto kritérií ju môžu predajcovia označiť za „to najlepšie na trhu“. A až potom osloví zákazníkov, ktorí chcú tú najlepšiu tieniacu techniku pre svoj domov.

 

tt-2.jpg

Zdroj: www.pixabay.com 

 

Vieme, akú tieniacu techniku potrebujeme?

 

Bez odpovede na túto otázku bude akákoľvek kúpa tieniacej techniky spätá s rizikom, že sa nám nepodarí vybrať to pravé. Pred samotným výberom si tak zadefinujme, aké funkcie má daná technika plniť, kam ju potrebujeme umiestniť a v akom dizajne bude ladiť s priestorom. Potom budeme vedieť, ktorý druh, v akom prevedení a od ktorého výrobcu sa hodí do nášho domova najlepšie.

 

tt-3.jpg

Zdroj: www.pixabay.com 

 

Najpredávanejšie druhy tieniacej techniky:

 

Rolety – Na trhu s roletami je stále viacej modelov. Niektoré sú starou známou klasikou, iné sa pokúšajú navodiť orientálnu alebo exotickú atmosféru, ďalšie sa opierajú o hru s textíliami a po najnovšom sú v ponuke aj modely s LED osvetlením.

Žalúzie – Žalúzií je na trhu minimálne toľko ako roliet, ak nie viacej. Uplatnenie nachádzajú aj v interiéroch, aj v exteriéroch, a to v niekoľkých desiatkach tvarov a farieb. Do ich výroby vstúpili aj menej tradičné materiály, napr. hliník či rôzne odliatky PVC.

Okenice – V minulosti nechýbali skoro na žiadnom dome. V budúcnosti to má byť podobné. Okenice sa vracajú na scénu, akurát ich súčasná podoba je omnoho modernejšia a nie vždy sa vyrábajú z dreva.

Markízy – Prítomnosť markíz má trochu iný účel ako 3 vyššie uvedené druhy. Na rozdiel od ochrany interiérov vytvárajú skôr relaxačnú zónu s chládkom na záhrade. Práve to z nich robí stále lepšie predávaný tieniaci systém, po ktorom siahajú mnohí majitelia rodinných domov.

 

Faktory, podľa ktorých si vyberať:

 

Účel a miesto využitia – Alfa a omega celého výberu, ktorý závisí od toho, či bude technika inštalovaná zvonku, alebo zvnútra.   

Účinok tienenia – Rolety a žalúzie, cez ktoré prenikne najmenej svetla, nechránia len pred prehrievaním. Vďaka ich účinku je menej využívaná aj klimatizácia, čo prináša isté úspory.

Orientácia stavby – Pri budovách orientovaných na juh musíte rátať s prebytkom slnečného svetla, takže účinnejšou tieniacou technikou bude tá vonkajšia.

Typ okien a okenných výplní – Veľkosť okien, počet sklených výplní a ich šírka, práve to sú faktory, ktoré určujú, aká tieniaca technika je najvhodnejšia.

 

tt-4.jpg

Zdroj: www.pixabay.com 

 

Užitočný tip na záver: Vnútorná tieniaca technika je v boji proti prehrievaniu interiéru veľmi slabým súperom. Teplu bránia prenikať do vnútra najmä vonkajšie rolety a žalúzie. V prípade najkvalitnejších produktov dokážu eliminovať prechod tepla o 80 až 90 %. 

 

Zdroj: topreality.sk (13.06.2019)


Späť na výpis

zarabajte.png

 

 

predaj.png

 

 

hladame.png

 

 

ocenovanie.png

 

 

aplikacia.png

 

 

kariera.png

Referencie klientov

Alexandra K., Orlov, kúpa záhrady s chatkou, Prešov

01.07.2020 - MVDr. Dagmar Udičová, RSc.
„Profesionálna realitná kancelária. Máte služby na vysokej úrovni.“

Martin S., Prešov (obhliadka pozemku Podhorany)

17.06.2020 - Mgr. Ľuboš Chudík
„Obhliadka a celkové vysvetlenie nejasnosti ohľadom pozemkov na profesionálnej úrovni. Boli sme veľmi...

Dominik L., Prešov (obhliadka 2-izb. byt SDH, Prešov)

17.06.2020 - Mgr. Ľuboš Chudík
„P. Chudík bol veľmi ochotný a mal veľmi príjemné vystupovanie.“

Stanislav M., Župčany (predaj pozemku, Župčany)

31.05.2020 - Mgr. Radovan Krajňák, RSc.
„Top realitná kancelária. Všetky služby boli na vysokej úrovni.“

Monika O., Prešov (predaj 2-izb. bytu Zápotockého, Prešov)

30.05.2020 - Mgr. Radovan Krajňák, RSc.
„Bola som spokojná s poskytnutými službami.“

Všetky referencie