Vyhľadať nehnuteľnosť

Typ inzerátu
Potvrdiť výber
Nehnuteľnosti
Potvrdiť výber
Počet izieb
Potvrdiť výber
Lokalita
Potvrdiť výber

Boj o hypotéky sa vyostruje. Úroky idú pod jedno percento

18.07.2019 Počet zobrazení: 616


Hoci ešte začiatkom tohto roka sa očakávalo, že na jeseň by mohli hypotéky zdražieť, dnes to vyzerá, že tento krok sa minimálne o rok odkladá. Banky navyše spúšťajú ďalšiu vlnu znižovania úrokov.

 

Tatra banka v piatok zlacnila úvery s trojročnou a päťročnou fixáciou sadzby. UniCredit pár dní predtým zlacnila úvery s desaťročnou viazanosťou úroku. Slovenská sporiteľňa ešte koncom júna znížila úroky pri ročnej a trojročnej viazanosti.

 

„Výhľad na zvýšenie sadzieb Európskej centrálnej banky sa posúva na neskôr, možno až na druhú polovicu budúceho roku. Cena peňazí na trhu tak zostáva veľmi nízka,” povedal pri oznámení zníženia úrokov člen predstavenstva Slovenskej sporiteľne Zdeněk Románek. Peňažné ústavy tak majú priestor na to, aby súčasné historicky nízke úrokové sadzby ešte podliezli.

 

Nízky úrok treba zaplatiť poistením

 

Vo viacerých bankách vďaka tomu možno získať úver na bývanie s menej ako jednopercentným úrokom. Väčšinou je však získanie nízkej sadzby podmienené uzatvorením poistenia. 

 

Slovenská sporiteľňa ponúka úvery od 0,89 percenta ročne v prípade jednoročnej a trojročnej fixácie sadzby. Takýto úrok môžu získať klienti, ktorí majú v banke účet, zriadia si sporenie k účtu a úver si poistia.

 

Tatra banka zase dáva úvery s trojročnou fixáciou od 0,95 percenta. V tomto prípade nie je potrebné na získanie tejto úrokovej sadzby poistenie uzatvorené v banke.

 

UniCredit Bank hypotéky s dvojročnou fixáciou predáva za 0,79 percenta. Za menej ako jedno percento možno získať aj úvery s trojročnou, štvorročnou  či päťročnou viazanosťou sadzby. Aj v tomto prípade je podmienkou na získanie nízkej ceny uzatvorenie poistenia schopnosti splácať úver. Klientom, ktorí nechcú poistku, banka navýši úrok o 0,4 percentného bodu.

 

Desať rokov nemenný úrok

 

UniCredit sa snaží zabojovať aj na poli dlhších fixácií. Úvery s 10-ročnou viazanosťou zlacnila z 1,99 percenta na 1,29 percenta. Kto nemá záujem o poistenie, zaplatí 1,69-percentný úrok. Aj bez poistenia ide o najlacnejšiu ponuku na trhu. Ostatné banky ponúkajú pri tejto viazanosti sadzbu vyššiu ako dve percentá.

 

Pod jedno percento sa možno dostať s úrokom aj v mBank. Úvery s ročnou viazanosťou poskytuje od 0,89 percenta a s trojročnou od 0,99 percenta. Aj v tomto prípade platí, že kto chce mať úrok nižší ako jedno percento, musí zaplatiť poistenie. V opačnom prípade sa mu sadzba zvýši o 0,25 percenta.

 

Fio banka dáva zase úrok od 0,78 percenta pri ročnej viazanosti sadzby a 0,88 percenta pri trojročnej. Najnižší úrok je pritom určený pre klientov, ktorí si sem prenesú svoj úver z inej banky vyšší ako 40-tisíc eur a úver si poistia priamo v banke.

 

Presne na úrovni jedného percenta už dlhšie drží úrokovú sadzbu pri štvorročnej fixácii Prima banka. Finančná inštitúcia dáva v súčasnosti tento úrok všetkým klientom, ktorí splnia podmienky na získania úveru a nevyžaduje ani uzatvorenie poistenia.

 

Poštová banka zase ponúka jednopercentný úrok pri ročnej a dvojročnej viazanosti sadzby s podmienkou, že si žiadateľ úver aj poistí.

 

Zdroj: etrend.sk (15.07.2019)


Späť na výpis

zarabajte.png

 

 

predaj.png

 

 

hladame.png

 

 

ocenovanie.png

 

 

aplikacia.png

 

 

kariera.png

Referencie klientov

Alena K., (predaj rodinného domu Jakubovany)

29.06.2021 - Mgr. Radovan Krajňák, RSc.
"Chceli by sme sa poďakovať pánovi Krajňákovi za predaj domu v Jakubovanoch, za jeho profesionalitu, ochotu, ústretovosť...

Jozef P., (obhliadka pozemok Medzany)

08.06.2021 - Daniela Hutňanová
„Obhliadka milo prekvapila rýchlou dohodou ohľadom jej termínu a poznatkami maklérky o nehnuteľnosti.“

Eva S., Prešov (predaj pozemku Svinia, okr. Prešov)

03.06.2021 - GARANT REAL
„Výborný dojem a profesionalita. Nemám čo dodať.“

Ing. Andrea B., Prešov (predaj 4-izb. byt, Bajkalská, Prešov)

01.06.2021 - MVDr. Dagmar Udičová, RSc.
„Práca pani Udičovej je vysoko profesionálna, a dôveryhodná, vďaka nej som vedela, že s predajom...

Jaroslav K., Prešov (kúpa 3-izb. byt Prostejovská, Prešov)

04.05.2021 - Daniela Hutňanová
„Dobrá práca. Vedia vysvetliť, poradiť, pomôcť..... Som spokojný.“

Všetky referencie