Vyhľadať nehnuteľnosť

Typ inzerátu
Potvrdiť výber
Nehnuteľnosti
Potvrdiť výber
Počet izieb
Potvrdiť výber
Lokalita
Potvrdiť výber

Dom postavený pomocou 3D tlačiarne ušetrí 60 % nákladov

18.11.2020 Počet zobrazení: 1241


dom-3d-1.jpg

 

Belgické centrum pre udržateľnosť a inovácie v stavebníctve Kamp C nedávno použilo najväčšiu európsku 3D tlačiareň na betón na stavbu prvého dvojpodlažného domu na svete, ktorý bol v jednom kuse vytlačený 3D tlačou. Byt má rozlohu 90 štvorcových metrov a výšku osem metrov, čo je priemerná veľkosť radových domov v regióne.

 

dom-3d-2.jpg

 

Všetky ostatné domy zhotovené 3D tlačou vo svete mali iba jedno podlažie, pričom v mnohých prípadoch boli komponenty vytlačené v továrni a zmontované na mieste. Kamp C vytlačil celú budovu na mieste a v jednom kuse. Podľa projektového manažéra Kamp C je tlačený dom trikrát pevnejší ako tie, ktoré sú postavené z bežných tehál. Technológia tlače ušetrila odhadom 60 % materiálu, času a rozpočtu.

 

dom-3d-3.png

 

Modelový dom obsahuje previs so silne zakrivenými stenami a je vybavený nízkoenergetickým podlahovým a stropným vykurovaním, solárnymi panelmi vo fasáde a tepelným čerpadlom. Cieľom projektu je zvýšiť záujem o 3D tlač z betónu ako stavebnú techniku​​. Spoločnosť dúfa, že v budúcnosti sa doba tlače skráti z troch týždňov na necelé dva dni.

 

Zdroj: pcrevue.sk (05.11.2020)


Späť na výpis

zarabajte.png

 

 

baner-web-laguna.png

 

 

predaj.png

 

 

hladame.png

 

 

ocenovanie.png

 

 

kariera.png

Referencie klientov

Gabriel G., Zborov (kúpa pozemok – záhradka Solivar, Prešov)

17.12.2024 - MVDr. Dagmar Udičová, RSc.
„So službami realitnej kancelárie som bol veľmi spokojný. Kúpa prebehla v poriadku. Pani Udičová má veľmi...

Peter Č., Prešov (predaj pozemku Prešov – Nižná Šebastová, Prešo

04.12.2024 - MVDr. Dagmar Udičová, RSc.
„Dobra skúsenosť. Nakoľko spolupracujem na ďalších projektoch, vrelo odporúčam.“

Eva P.,... (prenájom 2-izb. byt Karpatská, Prešov)

17.10.2024 - MVDr. Dagmar Udičová, RSc.
„Už len viac ako 10 r. spolupráce s pani Udičovou svedčí o jednoznačnej spokojnosti.“

Ján T., Prešov (prenájom 2-izb. byt Sabinovská, Prešov)

16.10.2024 - MVDr. Dagmar Udičová, RSc.
„Vysoká profesionalita a ľudský prístup.“

Oľga Z., Sabinov (predaj rodinný dom Pod Švabľovkou, Sabinov)

06.08.2024 - MVDr. Dagmar Udičová, RSc.
„Veľmi seriózna realitná kancelária s profesionálnym a komplexným prístupom. Ďakujem pani doktorke...

Všetky referencie