Vyhľadať nehnuteľnosť

Typ inzerátu
Potvrdiť výber
Nehnuteľnosti
Potvrdiť výber
Počet izieb
Potvrdiť výber
Lokalita
Potvrdiť výber

Eperia ukázala, ako bude vyzerať po rozšírení. Pribudne aj samostatný Burger King

24.07.2019 Počet zobrazení: 1739


Prešovské nákupné centrum Eperia Shopping Mall zverejňuje ďalšie detaily plánovaného rozširovania, ktoré v druhej etape zväčší plochu o 10-tisíc štvorcových metrov. Projekt zahŕňa aj vybudovanie novej zastávky MHD či samostatnú prístavbu, v ktorej bude mať pobočku sieť s rýchlym občerstvením Burger King.

 

e1.jpg

Zdroj: J&T Real Estate

 

Druhú etapu prešovskej Eperie chce developer J&T Real Estate stihnúť zrealizovať do budúcoročnej jesene. Novú časť by mali otvoriť na tretie narodeniny nákupného centra, teda v novembri 2020.

 

Extenzia prinesie nové obchodné prevádzky, fitnescentrum, kiná a gastro prevádzky vrátane novej reštaurácie Burger Kingu.

 

Zvyšné značky zatiaľ developer neprezrádza. V súčasnosti je v Eperii 93 prevádzok, ktoré využívajú celkový prenajímateľný priestor 21 970 štvorcových metrov.

 

Burger King obslúži aj vodičov

 

Prístavba Eperie sa udeje zo severovýchodnej strany pozdĺž rieky Sekčov, bude mať podobu dvojpodlažnej budovy. Časť pôdorysu objektu je vyvýšená, má funkciu kín a tvarovo predstavuje nadstavbu 3. a 4. podlažia.

 

Celková zastavená plocha v prípade druhej etapy činí 6 364 štvorcových metrov. Spolu s prvou etapou tak dosiahne vyše 23-tisíc m2. Plocha celého stavebného pozemku je sedem hektárov, vyše 30 percent podľa regulatívu musí predstavovať zeleň.

 

V rámci druhej etapy pribudne k súčasným 561 parkovacím miestam ďalších 200 – 166 z nich má byť v podzemnej garáži a zvyšok v zásobovacom dvore. Developer vybuduje aj novú zastávku MHD pri nákupnom centre.

 

Prevádzka Burger Kingu nebude priamo súčasťou nákupného centra respektíve foodcourtu, ale bude samostatne stojaca. Pôjde navyše o reštauráciu typu Drive Thru, teda aj s obsluhou motoristov – v prípade Burger Kingu prvá tohto typu na Slovensku.

 

„Bude jednou z prvých pobočiek takéhoto typu a mimo nákupného centra. Obsluha tak bude prebiehať nielen vo vnútri prevádzky, kde plánujeme už aj obslužné kiosky, ale bude plne k dispozícii aj pre autá a vodičov,“ uviedol regionálny manažér Burger King Slovensko Jakub Pala s tým, že takéto prevádzky plánujú aj do budúcna.

 

e2.jpg

Eperia - 2. fáza (vizualizácia)Zdroj: JTRE

 

„Reštaurácia bude postavená v tom najnovšom dizajne. Otvorenie prevádzky je zatiaľ plánované na štvrtý kvartál roku 2020,“ dodal J. Pala.

 

Burger King otvoril po návrate na slovenský trh tri prevádzky v Bratislave – v Bory Mall, Avione a Auparku. Tento rok na jeseň pribudne štvrtá pobočka v Košiciach. Prešov je tak ďalším potvrdením mestom expanzie amerického fastfoodu. Ten by mal podľa skorších plánov pod Tatrami postupne otvoriť zhruba 15 prevádzok.

 

Pribrzdení pri povoľovaní

 

V prípade rozširovania Eperie žiadal developer JTRE o územné rozhodnutie už pred mesiacmi, proces pribrzdili chýbajúce dokumenty.

 

Prešovský stavebný úrad územné konanie v apríli prerušil. Stavebníkovi dal 30 dní na doplnenie podkladov.

 

Jedným z nich bolo právoplatné rozhodnutie orgánu v procese posudzovania vplyvov navrhovanej činnosti na životné prostredie. To ministerstvo životného prostredia vydalo ešte koncom apríla, no bol voči nemu podaný rozklad. K správoplatneniu prišlo iba nedávno – začiatkom júla.

 

Po doručení dokumentov miestnemu stavebnému úradu bude developer čakať na územné rozhodnutie a následne by mal pokračovať žiadosťou o stavebné povolenie.

 

Developerom Eperie je J&T Real Estate, majiteľom je však spoločnosť VSV Consulting, ktorá aj komunikuje s úradmi. Jej 100-percentným akcionárom je realitný fond Náš prvý realitný – Prvá penzijná správcovská spoločnosť Poštovej banky.

 

Eperiu na sídlisku Sekčov otvorili v Prešove 24. novembra 2017. Za prvý rok nákupné centrum navštívilo 3,5 milióna ľudí. Už prvé týždne po otvorení signalizovali dobrú návštevnosť v 330-tisícovej spádovej oblasti, a tak padlo rozhodnutie o rozširovaní centra.

 

Aktuálne získala Eperia aj certifikát Breeam Excellent – stala sa jedným zo šiestich nákupných centier na svete s týmto medzinárodným ekologickým hodnotením.

 

Zdroj: reality.etrend.sk (18.07.19)


Späť na výpis

zarabajte.png

 

 

predaj.png

 

 

hladame.png

 

 

ocenovanie.png

 

 

aplikacia.png

 

 

kariera.png

Referencie klientov

Karl S., ... (obhliadka komerčného priestoru, Prešov)

17.08.2020 - Jana Lambourne
„We liked the viewing as there was not a pressurised sales approach.“

Blažena B., Prešov (predaj rodinného domu, Gelnica)

18.08.2020 - MVDr. Dagmar Udičová, RSc.
„Velice spokojení, děkujeme za prodej a...

PhDr. Mária K., ... (obhliadka rodinného domu, Vranov nad Topľou)

07.07.2020 - Jana Lambourne
„Všetko prebiehalo v príjemnej atmosfére, na všetky otázky sme dostali fundované odpovede.“

Alexandra K., Orlov, kúpa záhrady s chatkou, Prešov

01.07.2020 - MVDr. Dagmar Udičová, RSc.
„Profesionálna realitná kancelária. Máte služby na vysokej úrovni.“

Martin S., Prešov (obhliadka pozemku Podhorany)

17.06.2020 - Mgr. Ľuboš Chudík
„Obhliadka a celkové vysvetlenie nejasnosti ohľadom pozemkov na profesionálnej úrovni. Boli sme veľmi...

Všetky referencie