Vyhľadať nehnuteľnosť

Typ inzerátu
Potvrdiť výber
Nehnuteľnosti
Potvrdiť výber
Počet izieb
Potvrdiť výber
Lokalita
Potvrdiť výber

Hypotéky pre mladých čakajú zmeny, štát radikálne mení pravidlá

06.12.2017 Počet zobrazení: 1247


Napriek tomu, že systém podpory bývania sa zmení, podmienky ostávajú. Naďalej platí, že splniť musíte príjmovú hranicu a hranicu veku.

 

Hypotekárne úvery pre mladých so štátnym príspevkom končia. Ak si chcete požičať od banky ešte za súčasných pravidiel, máte na to posledný mesiac. Od januára budúceho roka sa podpora vlastného bývania od štátu rapídne zmení.

 

Ak si chce dnes mladý človek do 35 rokov zobrať hypotéku, od štátu môže získať dotáciu. Banka mu zníži úrokovú sadzbu o tri percentá. Dve sú od štátu a jedno percento znižuje banka.

 

Takto dotované hypotéky ale končia a namiesto toho si budú môcť mladí ľudia náklady na splácanie hypotéky odpočítať už iba z daní. „Daňový bonus na zaplatené úroky z hypotéky bude predstavovať polovicu, teda 50 % zo všetkých zaplatených úrokov v roku, pričom tento daňový bonus si môže daňovník uplatniť maximálne vo výške 400 eur za rok," vysvetlila hovorkyňa ministerstva financií Alexandra Gogová.

 

„Po prvom januári závisí na mladom klientovi, či naozaj požiada o potvrdenie o zaplatených úrokoch a uplatní si to vo svojom daňovom priznaní, pretože súčasný spôsob znamenal, že stačilo požiadať o úver a všetky ostatné administratívne úkony už zabezpečovali banky," povedala vedúca oddelenia úverov VÚB banky Angelika Farkašová.

 

Ak chcete teda využiť dotáciu od štátu po starom, zmluvu k hypotekárnemu úveru pre mladých by ste mali podpísať čo najskôr. Každá banka má vlastný termín dokedy treba podať žiadosť.

 

„Tí mladí, ktorí zvažujú využiť úver s využitím pravidelného príspevku, by si mali svoju žiadosť podať do 20. decembra a zmluvu podpísať do konca roka. My predpokladáme zvýšený záujem o tieto úvery do konca roka a banka je na tento záujem pripravená," ozrejmila hovorkyňa Unicredit bank Zuzana Ďuďáková.

 

Napriek tomu, že systém podpory bývania sa zmení, podmienky ostávajú. Naďalej platí, že splniť musíte príjmovú hranicu a hranicu veku. Hypotéka sa poskytuje do výšky 70 percent z hodnoty nehnuteľnosti, maximálne do výšky 50-tisíc eur, a to na 5 rokov.

 

Zdroj: tvnoviny.sk (30.11.2017)


Späť na výpis

zarabajte.png

 

 

predaj.png

 

 

hladame.png

 

 

ocenovanie.png

 

 

aplikacia.png

 

 

kariera.png

Referencie klientov

Olesia Z., ... (prenájom komerčných priestorov Masarykova, Prešov)

05.12.2023 - Ing. Pavol Bartko
„Super, som veľmi spokojná.“

Slavomír B., ... (obhliadka 3,5-izb. byt Štúrova, Prešov)

21.11.2023 - Ing. Pavol Bartko
„Skvelý.“

Gabriela K., ... (obhliadka 2-izb. byt Prostejovská, Prešov)

21.11.2023 - Mgr. Andrea Straková
„Boli sme spokojní.“

Miroslava P., ... (obhliadka 2-izb. byt Prostejovská, Prešov)

13.11.2023 - Mgr. Andrea Straková
„S obhliadkou som bola spokojná.“

Tomáš P., ... (prenájom 2-izb. byt Baštová, Prešov)

10.11.2023 - MVDr. Dagmar Udičová, RSc.
„Všetko bolo v poriadku, nemám žiadne výhrady.“

Všetky referencie