Vyhľadať nehnuteľnosť

Typ inzerátu
Potvrdiť výber
Nehnuteľnosti
Potvrdiť výber
Počet izieb
Potvrdiť výber
Lokalita
Potvrdiť výber

Nákupné centrum Forum v Prešove má prvé povolenie

17.01.2018 Počet zobrazení: 2205


Plány postaviť v centre Prešova Obchodné centrum Forum sa posúva o krok dopredu. Spoločný projekt holandského developera a správcu nákupných centier Multi a českej stavebnej firmy Gemo Holding získal územné rozhodnutie.

 

obchodne-centrum-forum-presov-7.jpg

 

„Stavebný úrad v Prešove oznámil verejnou vyhláškou vydanie územného rozhodnutia pre umiestnenie stavby Obchodné centrum Forum Prešov. Postaviť by sa malo na území niekdajšieho Obchodného domu Tesco, ktoré obyvatelia poznajú ešte za starých čias ako Prior a pokračovať by malo až po hranice ulíc Biskupa Gojdiča, Námestie legionárov, Hviezdoslavovu a Štefánikovu,“ informuje hovorkyňa prešovskej radnice Veronika Kmetóny Gazdová.

 

Ako dodáva, aktuálne na tomto území prebiehajú búracie práce niekdajšieho obchodného domu Tesco. Búracie povolenie získal stavebník už pred rokom a predpokladalo sa odstránenie objektu do jesene a začiatok výstavby ešte koncom minulého roka.

 

 

Povolenie na búracie práce však bolo pre pripomienky zrušené a právoplatnosť nadobudlo až posledný októbrový deň minulého roka. Aj v územnom konaní úrad riešil množstvo námietok. Rozhodnutie napokon vydal 5. januára.

 

Pôvodne malo nové nákupné centrum stáť na nezastavanej ploche, zväčša na pozemkoch bývalého parkoviska, ktoré developerskej spoločnosti predalo mesto. Projektový zámer však zastavila ekonomická kríza. Neskôr sa investor dohodol na získaní aj vedľajšej parcely, na ktorej stojí Tesco, a rozšíril pôvodný projekt.

Nové obchodné centrum by malo mať rozmery v pozdĺžnom smere okolo 212,7 metra a v priečnom smere zhruba 95,8 m (pri Hviezdoslavovej ulici) a 44,3 m (pri Námestí legionárov).

 

Podľa zverejneného územného rozhodnutia OC Forum bude mať tri nadzemné a rovnaký počet podzemných podlaží. Stavba je navrhnutá ako atypická s pôdorysom nepravidelného tvaru, zastrešená bude plochými strechami.

 

Prevažnú časť nadzemných priestorov majú tvoriť obchodné prevádzky a služby v oblasti kultúry, fitnes, gastro ako kaviarne, reštaurácie s terasami, ktoré budú prepojené na novovytvorenú pešiu zónu smerom k Jarkovej ulici, tá bude slepá. V podzemnej časti bude parkovisko, skladové priestory a vzduchotechnika.

 

Výstavba obchodného centra si vyžiada aj zmeny v doprave. Križovatka ulíc Štefánikova – Hviezdoslavova sa má zmeniť na kruhovú, pribudnú nové odbočovacie pruhy. Na plochách dotknutých stavebnou činnosťou sa bude realizovať archeologický výskum. Súčasťou projektu sú sadové úpravy. Projekt ešte musí získať stavebné povolenie.

 

Koncom minulého roka nastali zmeny v orgánoch investorskej spoločnosti. Pôvodná Multi Veste Slovakia 1 sa premenovala na OC Prešov. Jej vlastníkom už nie sú priamo spoločnosti patriace pod holandskú Multi Corporation, ale český Gemo Holding. Aj popradské centrum Forum stavala Multi ako spoločný podnik s Gemom, pričom holandská firma zostala jeho prevádzkovateľom a spolumajiteľom.

 

Zdroj: reality.etrend.sk (12.01.2018)


Späť na výpis

zarabajte.png

 

 

predaj.png

 

 

hladame.png

 

 

ocenovanie.png

 

 

aplikacia.png

 

 

kariera.png

Referencie klientov

Olesia Z., ... (prenájom komerčných priestorov Masarykova, Prešov)

05.12.2023 - Ing. Pavol Bartko
„Super, som veľmi spokojná.“

Slavomír B., ... (obhliadka 3,5-izb. byt Štúrova, Prešov)

21.11.2023 - Ing. Pavol Bartko
„Skvelý.“

Gabriela K., ... (obhliadka 2-izb. byt Prostejovská, Prešov)

21.11.2023 - Mgr. Andrea Straková
„Boli sme spokojní.“

Miroslava P., ... (obhliadka 2-izb. byt Prostejovská, Prešov)

13.11.2023 - Mgr. Andrea Straková
„S obhliadkou som bola spokojná.“

Tomáš P., ... (prenájom 2-izb. byt Baštová, Prešov)

10.11.2023 - MVDr. Dagmar Udičová, RSc.
„Všetko bolo v poriadku, nemám žiadne výhrady.“

Všetky referencie