Vyhľadať nehnuteľnosť

Typ inzerátu
Potvrdiť výber
Nehnuteľnosti
Potvrdiť výber
Počet izieb
Potvrdiť výber
Lokalita
Potvrdiť výber

Pri Prešove za Lidlom pribudne nákupný areál s obchodmi a hypermarketom

12.11.2018 Počet zobrazení: 6695


V obci Ľubotice, ktorá je bezprostredne napojená na Prešov, sa plánuje výstavba nového nákupného areálu s obchodným domom zahŕňajúcim hypermarket a samostatnou retailovou časťou. Podľa developera má zároveň investícia do územia priniesť aj nový parčík, korzo a tiež rekonštrukciu bývalej vodárne.

 

Na päťhektárovom pozemku pri Prešove počíta developer, firma Accept, s výstavbou obchodného domu a retailu. Zámer si aktuálne nechal posúdiť v súvislosti s vplyvom na životné prostredie.

 

Lokalita sa nachádza v obci Ľubotice, do ktorej krajské mesto plynule prechádza. Riešené pozemky sú za predajňou Lidl, ktorá tu stojí na Bardejovskej ulici pri čerpačke Lukoil smerom na Vranov.

 

Ide o v súčasnosti nezastavané územie, kde Accept navrhuje širší rozvoj, pričom tu má vzniknúť polyfunkčný areál obchodu a služieb.

 

„Zámer spočíva vo vybudovaní objektov za účelom obchodných prevádzok ponúkajúcich rôzne sortimenty tovarov a prenájmu priestorov firmám realizujúcim hlavne obchodnú činnosť v celom spektre služieb,“ uvádza Accept v zámere.

 

 

Aj hypermarket konkurujúci Lidlu 

 

V prvej fáze naplánoval developer dva jednopodlažné objekty – obchodný dom a retailovú časť. V prípade obchodného domu plánovaného na 5 400 štvorcových metroch sa v nadväznosti na hlavný vstup do objektu nachádza obchodná pasáž (mall), na ktorú nadväzuje rad prenajímateľných priestorov pre nepotravinársky predaj či kaviareň.

 

Súčasťou má byť podľa zámeru hypermarket s vlastnou predajnou plochou voľne členenou regálmi na potravinársku a nepotravinársku časť. K hypermarketu patrí aj obslužný priestor, sklady a ďalšie zázemie. Obchodný dom dopĺňajú WC a sociálne zariadenia pre návštevníkov.

 

plan.png

Nákupný areál a Retail park Ľubotice (plán) Zdroj: EIA / Accept

 

Retail bude podľa zámeru rozdelený na niekoľko samostatných prevádzok, ktoré sú podľa druhu delené na predajné, prípadne hracie alebo obslužné priestory, a zázemie, tvorené priestormi pre zamestnancov a skladmi. Každá prevádzka má samostatný zásobovací vstup zo zadnej časti dvora.

 

Zástupca spoločnosti Accept Dušan Goban zatiaľ nechcel povedať, ktorý reťazec do lokality mieri. Sieť je však už podľa neho etablovaná na slovenskom trhu. V bezprostrednej blízkosti má predajňu spomínaný Lidl.

 

Okrem dvojice objektov sa počíta perspektívne aj s ďalšou výstavbou. Do budúcna má v nákupnom areáli podľa D. Gobana vzniknúť aj o niečo menší dvojpodlažný obchodný priestor s podlahovou plochou 1 700 štvorcových metrov.

 

„Za obchodmi je ešte plocha asi 2,5 hektára, kde je možnosť ďalej rozvíjať územie. Pozemky sú vhodné na skladové priestory a veľkoobchod,“ hovorí D. Goban.

 

 

Chcú zrekonštruovať technickú pamiatku vodáreň 

 

Do novej nákupnej zóny sa návštevníci majú dostať predĺžením cesty okolo Lidla, ktorá sa na Bardejovskú ulicu pripája svetelnou križovatkou. Pri obchodnom dome a retaile má vzniknúť 490 parkovacích miest.

 

Na riešenom pozemku sa nachádza aj bývalá vodáreň, ktorá kedysi zásobovala Prešov, neskôr nemocnicu. Postavená bola ešte v roku 1906, no momentálne sa nevyužíva a ako Národná kultúrna pamiatka chátra, čo by sa mohlo zmeniť.

 

„Chceme zapojiť aj verejnosť, aby sa vyjadrila k tomu, ako ju využiť. Bude sa rekonštruovať,“ hovorí D. Goban. „Máme záujem, aby to nebola iba jednoduchá komerčná zóna, ale miesto, kde sa včlení aj takýto prvok. K nemu by mala pribudnúť zeleň, parčík aj korzo,“ dodáva.

 

vodaren-lubotice.jpg

Vodáreň v Ľuboticiach Zdroj: ciernediery.sk

 

D. Goban je jedným z majiteľov pozemkov v lokalite. Okrem neho sú vlastníkmi ďalšie dve fyzické osoby Peter Štofanko a Jozef Podsedlý.

 

Gobanova spoločnosť Accept je developerom, ktorý pripravuje územie na výstavbu. Pre TREND Reality uviedol, že investormi a prevádzkovateľmi parku majú byť spoločnosti Concept 1 a Reality PS. V prvej z nich majú podľa obchodného registra podiel všetci traja podnikatelia, druhá patrí P. Štofankovi. Obe firmy majú aj ponúkať priestory záujemcom o prenájom.

 

V prvej fáze počítajú podnikatelia s investíciou 10 – 15 miliónov eur, zamestnanie by tu mohlo nájsť okolo 90 ľudí. Prvú časť nákupnej zóny by mohli podľa odhadu D. Gobana otvoriť vo februári – marci 2020.

 

Spoločnosť Accept v minulosti v Prešove navrhovala priemyselný park, ktorý chystala pre investora. Zo zámeru napokon zišlo. Pozemky zostali nezastavané, no priemyselnú zónu napokon v inej lokalite vybudovalo mesto.

 

Zdroj: reality.etrend.sk (29.10.2018)


Späť na výpis

novostavby.png

hladame.png

odmena.png

exkluzivita.png

kariera.png

Referencie klientov

Anton F., ČR (kúpa chaty Drienica)

11.04.2019 - Dávid Lukáč
Ďakujem p. Lukačovi za pomoc - velmi ste mi pomohol.

Slavomír F., Prešov (predaj 2-izb. byt, A. Matušku, Prešov)

26.03.2019 - Ing. Anton Fabík
„Páčil sa mi profesionálny prístup p. Fabíka. Ďakujem.“

Vincent D., Prešov (prenájom 1-izb. byt, Prostějovská, Prešov)

26.03.2019 - Ing. Anton Fabík
„Profesionálny prístup, výborná komunikácia a maximálna ochota a ústretovosť...

Anna G., Prešov (prenájom 1-izb. byt, Prostějovská, Prešov)

26.03.2019 - Ing. Anton Fabík
„Bez výhrad.“

Martin V., Vranov nad Topľou, kúpa pozemku, Župčany

19.03.2019 - MVDr. Dagmar Udičová, RSc.
  "Po viacerých skúsenostiach s realitnými kanceláriami som bol voči nim veľmi skeptický, no vo...

Všetky referencie