Vyhľadať nehnuteľnosť

Typ inzerátu
Potvrdiť výber
Nehnuteľnosti
Potvrdiť výber
Počet izieb
Potvrdiť výber
Lokalita
Potvrdiť výber

V Miami dokončili mrakodrap od Zaha Hadid. Bývanie tu našiel aj futbalista Beckham

16.08.2019 Počet zobrazení: 311


V americkom Miami na pobreží Atlantiku dokončili 62-poschodový vežiak s názvom One Thousand Museum. Ide o zatiaľ jediný rezidenčný mrakodrap v USA z dielne architektonického štúdia Zaha Hadid. Luxusný byt si tu aktuálne kúpila aj rodina futbalistu Davida Beckhama.

 

one-thousand-museum-29.jpg

One Thousand Museum Zdroj: Zaha Hadid Architects

 

S budovaním mrakodrapu na pobreží Atlantického oceána začali v Miami na Floride v roku 2015. Po smrti architektky Zahy Hadid v marci 2016 projekt ako riaditeľ dokončil Chris Lepine.

 

Budova rástla v rokoch 2016 – 2017 tempom zhruba jedno podlažie za každých osem dní. Týči sa do výšky 216 metrov. V júli tohto roka dostal projekt od úradov povolenie na predčasné užívanie (TCO – temporary certificate of occupancy), takže čoskoro bude môcť prichýliť obyvateľov.

 

Najdrahší mezonet kúpilo známe meno

 

Honosný mrakodrap sa pýši konštrukciou so zaoblenými stĺpmi pripomínajúcimi škorpióna, ktorý sa obtáča okolo exteriéru. Pri pohľade na budovu ako celok môže pripomínať cvrčka chystajúceho sa na vzlietnutie.

 

Vežiak sa nachádza na ulici Biscayne Boulevard oproti parku Museum Park, kde sa konajú rôzne verejné podujatia. Na lokalitu vo svojom názve odkazuje aj nová budova, ktorá poskytuje pôsobivý výhľad na oceán aj neďalekú Miami Beach.

 

one-thousand-museum-17.jpg

One Thousand Museum Zdroj: Zaha Hadid Architects

 

V mrakodrape je spolu 84 bytov na celom podlaží alebo jeho polovici. Na jednom poschodí sú tak maximálne dve bytové jednotky. Vežu obsluhujú tri vysokorýchlostné výťahy so smart technológiou.

 

Budovu tvorí pódium siahajúce po siedme podlažie. Na ôsmom a deviatom podlaží je wellness & spa zóna. Na 10. – 14. podlaží sú byty v štýle „mestských domov“, od 15. po 49. podlažia sú dvojice bytov na polovici podlažia.

 

Od 50. po 59. podlažie sú umiestnené penthousy vrátane dvojpodlažného mezonetu na vrchole rezidenčnej časti. Ten si podľa zahraničných médií aktuálne kúpil futbalista David Beckham, stáť ho to malo zhruba 39 miliónov eur. Môže ísť o jeden z najdrahších bytov na svete vôbec.

 

Aj pri zvyšných bytoch v ponuke One Thousand Museum treba ísť hlboko do vrecka – cenovky sa začínajú na úrovni okolo 5,2 milióna po takmer 20 miliónov eur. Podľa realitných webov sú však už skoro všetky byty napriek tomu vypredané.

 

Vlastný heliport aj vodné centrum

 

Byty majú štyri – šesť spální, rozlohou siahajú od 430 po vše 960 štvorcových metrov. Komfort rezidentov je značný. K bytom prislúcha vysoký štandard zariadenia vrátane dizajnových talianskych kuchýň a priestranných terás.

 

one-thousand-museum-21.jpg

One Thousand Museum Zdroj: Zaha Hadid Architects

 

Smart byty sa ovládajú technológiu od spoločnosti Crestron, ktorá zahŕňa reguláciu osvetelenia, kúrenia, klimatizácie, audia, videa, okien či bezpečnostných prvkov zo smartfónu či tablet.

 

Mrakodrap má okrem iného vlastný heliport, prvý na rezidenčnej veži v Miami. Na dvoch najvyšších podlažiach je vodné centrum s vnútorným infinity bazénom, terasou na opaľovanie a sky lounge s výhľadom na Miami. K dispozícii je salónik pre súkromné eventy rezidentov.

 

Futuristický projekt patrí aj k najnákladnejším. Podľa magazínu Forbes stál One Thousen Museum okolo 500 miliónov dolárov.

 

one-thousand-museum-8.jpg

one-thousand-museum-31.jpg

one-thousand-museum-23.jpg

one-thousand-museum-12.jpg

one-thousand-museum-16.jpg

one-thousand-museum-30.jpg

one-thousand-museum-22.jpg

One Thousand Museum Zdroj: Zaha Hadid Architects

 

Prestížne architektonické štúdio má v súčasnosti projekt aj v Bratislave – navrhlo projekt Sky park v réžii Penta Real Estate.

 

Zdroj: etrend.sk (07.08.2019)


Späť na výpis

zarabajte.png

 

 

predaj.png

 

 

hladame.png

 

 

ocenovanie.png

 

 

aplikacia.png

 

 

kariera.png

Referencie klientov

Alexandra K., Orlov, kúpa záhrady s chatkou, Prešov

01.07.2020 - MVDr. Dagmar Udičová, RSc.
„Profesionálna realitná kancelária. Máte služby na vysokej úrovni.“

Martin S., Prešov (obhliadka pozemku Podhorany)

17.06.2020 - Mgr. Ľuboš Chudík
„Obhliadka a celkové vysvetlenie nejasnosti ohľadom pozemkov na profesionálnej úrovni. Boli sme veľmi...

Dominik L., Prešov (obhliadka 2-izb. byt SDH, Prešov)

17.06.2020 - Mgr. Ľuboš Chudík
„P. Chudík bol veľmi ochotný a mal veľmi príjemné vystupovanie.“

Stanislav M., Župčany (predaj pozemku, Župčany)

31.05.2020 - Mgr. Radovan Krajňák, RSc.
„Top realitná kancelária. Všetky služby boli na vysokej úrovni.“

Monika O., Prešov (predaj 2-izb. bytu Zápotockého, Prešov)

30.05.2020 - Mgr. Radovan Krajňák, RSc.
„Bola som spokojná s poskytnutými službami.“

Všetky referencie