Vyhľadať nehnuteľnosť

Typ inzerátu
Potvrdiť výber
Nehnuteľnosti
Potvrdiť výber
Počet izieb
Potvrdiť výber
Lokalita
Potvrdiť výber

V OLYMPIJSKEJ DEDINE VYRÁSTLA „NAJTEMNEJŠIA STAVBA SVETA“

14.02.2018 Počet zobrazení: 1299


So štartom zimných olympijských hier bolo predstavených aj zopár zaujímavých budov, ktoré sa stali súčasťou olympijskej dediny či okolitých lokalít. Patrí k nim aj Vantablack pavilon, ktorý si právom vyslúžil titul „najtemnejšej stavby sveta.“

 

oh-1.jpg

 

Každá olympiáda so sebou prináša nové stavebné projekty využívané na rôzne účely. Inak to nie je ani pri aktuálnych hrách v Južnej Kórei, kde v súvislosti s najočakávanejším športovým sviatkom roka vyrástlo viacero športových, kultúrnych či ubytovacích objektov slúžiacich pre športovcov, organizátorov aj širokú verejnosť. Najviac pozornosti vzbudilo práve dielo Asifa Khana, ktoré si hneď po dokončení získalo prívlastok „najtemnejšia stavba na svete.“

 

oh-2.jpg

 

Objekt absorbuje vyše 99 % svetla

 

Pri výstavbe unikátneho olympijského pavilónu sa využil špeciálny odtieň  čiernej známy ako Vantablack. Náter v takomto netypickom farebnom akcente pokryl celú fasádu, čím sa miera absorbcie svetla zo strany objektu dostala na vyše 99 %. To však bolo cieľom autorov stavby, ktorí mali za úlohu nainštalovať na fasádu LED diódy vytvárajúce efekt nočnej oblohy, čo by bez pokrytia fasády týmto čiernym variantom nešlo.

 

oh-3.jpg

 

Pri dizajne bol využitý optický klam

 

Pri prvom pohľade na pavilón zvonku sa zdá, že objekt s 10-metrovou výškou má tvar kvádra, no po vstupe do hlavnej časti budovy sa ukáže, že išlo o cielený optický klam. Po prechádzaní úzkeho vstupného koridoru totiž návštevníci vkročia do čisto-bielej miestnosti, ktorej cieľom je vytvárať dokonalý kontrast a súhru oboch polarít, čo sa výberom úplne odlišných odtieňov podarilo dokonale.

 

oh-4.jpg

 

Svet má po zahájení ZOH 2018 nový unikát, ktorý si architektúra zapamätá ako najtemnejšiu svetovú stavbu. Dielo architekta A. Khana opäť ukázalo, že aj obyčajný olympijský pavilón určený na reklamné účely sa môže vďaka jednoduchému, no originálnemu nápadu zapísať do histórie, a to bez ohľadu na to, že daný objekt je zahalený do tmavého čierneho šatu.

 

Zdroj: toprealit.sk (10.02.2018)


Späť na výpis

zarabajte.png

 

 

predaj.png

 

 

hladame.png

 

 

ocenovanie.png

 

 

aplikacia.png

 

 

kariera.png

Referencie klientov

Olesia Z., ... (prenájom komerčných priestorov Masarykova, Prešov)

05.12.2023 - Ing. Pavol Bartko
„Super, som veľmi spokojná.“

Slavomír B., ... (obhliadka 3,5-izb. byt Štúrova, Prešov)

21.11.2023 - Ing. Pavol Bartko
„Skvelý.“

Gabriela K., ... (obhliadka 2-izb. byt Prostejovská, Prešov)

21.11.2023 - Mgr. Andrea Straková
„Boli sme spokojní.“

Miroslava P., ... (obhliadka 2-izb. byt Prostejovská, Prešov)

13.11.2023 - Mgr. Andrea Straková
„S obhliadkou som bola spokojná.“

Tomáš P., ... (prenájom 2-izb. byt Baštová, Prešov)

10.11.2023 - MVDr. Dagmar Udičová, RSc.
„Všetko bolo v poriadku, nemám žiadne výhrady.“

Všetky referencie